Nu de vastentijd begint, dringt Ierse bisschop erop aan bij de politiek dat aanbidding essentieel is

HomeCNAgencyNu de vastentijd begint, dringt Ierse bisschop erop aan bij de politiek...

.- De aanbidding van God is “van het allergrootste belang” en dat moet de politieke leiders duidelijk worden gemaakt, schreef de bisschop van Raphoe dinsdag in een pastorale brief aan het begin van de veertigdagentijd.

“Sommige mensen in overheidsdienst hebben gezegd dat “godsdienst niet essentieel is”, dat samenkomen voor de mis en andere godsdienstige diensten minder belangrijk is dan winkelen of lichaamsbeweging of vele andere dingen. Ik weet dat sommigen van u het gevoel hebben dat wij, door zo volledig met de regering samen te werken als wij doen, instemmen met de leugen dat God en zijn dienst en ons openbaar getuigenis van hem niet essentieel zijn”, schreef bisschop Alan McGuckian van Raphoe op 16 februari, de dinsdag na Quinquagesima.

Hij voegde eraan toe dat “parochiegemeenschappen in heel Ierland de grootst mogelijke zorgvuldigheid hebben betracht om onze kerken zo veilig mogelijk te maken, en ik ben dankbaar voor de toewijding van geestelijken en ontelbare aantallen vrijwilligers die dit mogelijk hebben gemaakt”.

“Ik wil dat u weet dat ik ernaar verlang dat onze kerken zo snel mogelijk weer open zijn voor de mis en de sacramenten. We moeten onze politieke leiders laten weten dat God en onze verering van Hem voor ons centraal staan; ze zijn volstrekt essentieel”, aldus bisschop McGuckian.

De Republiek Ierland heeft eind december 2020 beperkingen van niveau vijf ingesteld vanwege het coronavirus. Deze beperkingen blijven van kracht tot ten minste 5 maart. Religieuze diensten mogen alleen online worden gehouden; gebedshuizen mogen open blijven voor privégebed. Alleen “essentiële detailhandel” mag open. Religieuze diensten zijn ook verboden in niveau vier.

Bisschop McGuckian merkt in zijn pastorale brief op dat de vastentijd “over een persoonlijke keuze moet gaan.”

“Ik nodig je uit om jezelf af te vragen: Ben ik aan het wegglijden van een gevoel van God? Betekent deze lange onderbreking van de openbare geloofspraktijk dat ik of mijn naasten uit de gewoonte geraken? Zal het in de toekomst gewoon niet meer zo belangrijk lijken? Zou je tegen jezelf kunnen zeggen: ‘We hebben het maandenlang zonder kunnen stellen … misschien is het niet zo belangrijk’?”

“Gebruik deze veertigdagentijd om de balans op te maken,” adviseerde hij. “Waar sta ik op mijn reis met God? Wat zegt God op dit moment tegen mij? Wees er zeker van dat Hij je roept om je naar Hem toe te keren en dichtbij te komen. Hij zegt: ‘Kom naar mij terug met heel je hart’, of eenvoudig: ‘Kom naar mij toe jullie die zwoegen en zwaar belast zijn en ik zal jullie rust geven.'”

De bisschop zei dat “het meest glorieuze en betekenisvolle van je leven is dat het een wandeling met God is. God is het centrum van alle dingen. God te leren kennen en Hem lief te hebben en te dienen in de stukjes en beetjes van je leven, is altijd een mogelijkheid, hoe je leven op een bepaald moment ook lijkt te zijn … Misschien voel je je totaal onwaardig voor Gods liefde en zorg; het is misschien onlogisch voor je, maar God wil wanhopig graag een relatie met je.”

“Ons hart openstellen voor God, God aanbidden, is het meest waardevolle en belangrijke dat een mens kan doen. Deze pandemische ervaring kan dat heel moeilijk voor je gemaakt hebben. Aan de andere kant kan het uw hart geopend hebben om het opnieuw te zien,” zo reflecteerde hij.

Bisschop McGuckian zei: “Nu is de vastentijd aangebroken; en de vastentijd is geen sombere last, maar een prachtige jaarlijkse, door God gegeven kans voor een persoonlijke en gemeenschappelijke herbezinning. Ik nodig u uit, waar u ook bent… om de veertigdagentijd te zien als een zachte en genereuze uitnodiging van God om uw hart te openen voor een nieuw begin, voor een nieuwe en diepere omgang met God in uw leven”.

Hij adviseerde: “Als je niet veel bidt, breng dan elke dag een nieuwe daad van gebed in je dag. Doe het, of je er nu zin in hebt of niet. Als het zo is dat je al ontzettend veel gebeden zegt, dan moet je stil zijn; breng elke dag wat tijd in stilte door en laat God tot je hart spreken. In feite moeten we allemaal op zijn minst een paar minuten stilte in onze dag inlassen, waarin we God ons laten tonen wat er werkelijk aan de hand is”.

Ten tweede adviseerde de bisschop om tijdens de vastentijd een offer te brengen.

“Disciplineer jezelf met betrekking tot iets dat je als offer graag wilt … De overkoepelende goede reden om intensiever te bidden tijdens de vastentijd en om het gebed te ondersteunen met een echt offer of vasten, is om God te smeken om in ons hart te wonen.”

Het doel van het menselijk leven, zei hij, is “te worden als God”. De vastentijd is een speciale tijd om ons aan dat proces te wijden. Het is niet ons werk; het is allemaal Gods werk, maar het kan niet gebeuren zonder onze medewerking.”

AANVERWANTE ARTIKELEN
spot_img

Actueel